V10E275P
Varistors 275Vrms 3500A 200pF 10mm Disc
product image
V10E275P Picture
SeekIC No. : 00700348 Detail
V10E275P: Varistors 275Vrms 3500A 200pF 10mm Disc
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V10E275P
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 350 V
Voltage Rating AC : 275 V Clamping Voltage : 710 V
Diameter : 10 mm Peak Surge Current : 3.5 KA
Capacitance : 200 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : Radial Packaging : Bulk
Packaging : Bulk
Product : MOV
Mounting : Radial
Voltage Rating DC : 350 V
Voltage Rating AC : 275 V
Capacitance : 200 pF
Clamping Voltage : 710 V
Diameter : 10 mm
Peak Surge Current : 3.5 KA
Parameters:
Technical/Catalog InformationV10E275P
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts275Vrms
Maximum DC Volts350VDC
Current-Surge3.5kA
Package / CaseDisc 10mm
Varistor Voltage473V