V130LA10C
Varistors 130V
product image
V130LA10C Picture
SeekIC No. : 00703696 Detail
V130LA10C: Varistors 130V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V130LA10C
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 228 V
Voltage Rating AC : 130 V Clamping Voltage : 340 V
Diameter : 14 mm Peak Surge Current : 6 KA
Capacitance : 1000 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : Radial Packaging : Bulk
Description
Surge Energy Rating :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Product : MOV
Diameter : 14 mm
Mounting : Radial
Clamping Voltage : 340 V
Capacitance : 1000 pF
Voltage Rating AC : 130 V
Peak Surge Current : 6 KA
Voltage Rating DC : 228 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationV130LA10C
Maximum AC Volts130Vrms
Maximum DC Volts-
Current-Surge5kA
Package / CaseDisc 14mm
Varistor Voltage228V