V140LA10APX2855
RADIAL VARISTOR 14MM
product image
V140LA10APX2855 Picture
SeekIC No. : 003007060 Detail
V140LA10APX2855: RADIAL VARISTOR 14MM
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V140LA10APX2855
Quick Details
Series: LA Manufacturer: Littelfuse Inc
Varistor Voltage: 242V Current-Surge: 4.5kA
Number of Lines (Input / Output) : 9 / 4 Number of Circuits: 1
Maximum AC Volts: 140VAC Maximum DC Volts: 180VDC
Energy: 42J
Description
Number of Circuits: 1
Manufacturer: Littelfuse Inc
Package / Case: Disc 14mm
Current-Surge: 4.5kA
Maximum AC Volts: 140VAC
Maximum DC Volts: 180VDC
Series: LA
Energy: 42J
Varistor Voltage: 242V