V14E150L2B
Varistors 150Vrms 6kA 800pF 14mm Disc
product image
V14E150L2B Picture
SeekIC No. : 00706147 Detail
V14E150L2B: Varistors 150Vrms 6kA 800pF 14mm Disc
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V14E150L2B
Mfg:
Littelfuse
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Voltage Rating DC : 200 V Voltage Rating AC : 150 V
Clamping Voltage : 395 V Capacitance : 800 pF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C Packaging : Bulk
Description
Diameter :
Peak Surge Current :
Surge Energy Rating :
Product :
Mounting :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 395 V
Voltage Rating DC : 200 V
Voltage Rating AC : 150 V
Capacitance : 800 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationV14E150L2B
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts150Vrms
Maximum DC Volts200VDC
Current-Surge10kA
Package / CaseDisc 20mm
Varistor Voltage264V