V14E150L4B
Varistors 150Vrms 6kA 800pF 14mm Disc
product image
V14E150L4B Picture
SeekIC No. : 00705859 Detail
V14E150L4B: Varistors 150Vrms 6kA 800pF 14mm Disc
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V14E150L4B
Mfg:
Littelfuse
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Voltage Rating DC : 200 V Voltage Rating AC : 150 V
Clamping Voltage : 395 V Peak Surge Current : 6 KA
Capacitance : 800 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Description
Product :
Diameter :
Surge Energy Rating :
Mounting :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 395 V
Voltage Rating DC : 200 V
Voltage Rating AC : 150 V
Peak Surge Current : 6 KA
Capacitance : 800 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationV14E150L4B
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts150Vrms
Maximum DC Volts200VDC
Current-Surge10kA
Package / CaseDisc 20mm
Varistor Voltage264V