V14E250L1T7
Varistors 250Vrms 6kA 500pF 14mm Disc
product image
V14E250L1T7 Picture
SeekIC No. : 00707106 Detail
V14E250L1T7: Varistors 250Vrms 6kA 500pF 14mm Disc
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V14E250L1T7
Mfg:
Littelfuse
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Voltage Rating DC : 320 V Voltage Rating AC : 250 V
Clamping Voltage : 650 V Capacitance : 500 pF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C Packaging : Reel
Diameter :
Peak Surge Current :
Packaging : Reel
Voltage Rating DC : 320 V
Voltage Rating AC : 250 V
Capacitance : 500 pF
Clamping Voltage : 650 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationV14E250L1T7
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts250Vrms
Maximum DC Volts320VDC
Current-Surge10kA
Package / CaseDisc 20mm
Varistor Voltage429V