V14E275L2B
Varistors 275Vrms 6kA 450pF 14mm Disc
product image
V14E275L2B Picture
SeekIC No. : 00706578 Detail
V14E275L2B: Varistors 275Vrms 6kA 450pF 14mm Disc
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V14E275L2B
Mfg:
Littelfuse
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Voltage Rating DC : 350 V Voltage Rating AC : 275 V
Clamping Voltage : 710 V Capacitance : 450 pF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C Packaging : Bulk
Diameter :
Peak Surge Current :
Packaging : Bulk
Voltage Rating DC : 350 V
Voltage Rating AC : 275 V
Clamping Voltage : 710 V
Capacitance : 450 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationV14E275L2B
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts275Vrms
Maximum DC Volts350VDC
Current-Surge10kA
Package / CaseDisc 20mm
Varistor Voltage473V