V14E275L2T7
Varistors 275Vrms 6kA 450pF 14mm Disc
product image
V14E275L2T7 Picture
SeekIC No. : 00700909 Detail
V14E275L2T7: Varistors 275Vrms 6kA 450pF 14mm Disc
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V14E275L2T7
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Voltage Rating DC : 350 V Voltage Rating AC : 275 V
Clamping Voltage : 710 V Peak Surge Current : 6 KA
Capacitance : 450 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Reel
Packaging : Reel
Voltage Rating DC : 350 V
Voltage Rating AC : 275 V
Clamping Voltage : 710 V
Peak Surge Current : 6 KA
Capacitance : 450 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationV14E275L2T7
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts275Vrms
Maximum DC Volts350VDC
Current-Surge10kA
Package / CaseDisc 20mm
Varistor Voltage473V