V14E320L2B
Varistors 320Vrms 6kA 380pF 14mm Disc
product image
V14E320L2B Picture
SeekIC No. : 00706735 Detail
V14E320L2B: Varistors 320Vrms 6kA 380pF 14mm Disc
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V14E320L2B
Mfg:
Littelfuse
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Voltage Rating DC : 420 V Voltage Rating AC : 320 V
Clamping Voltage : 840 V Capacitance : 380 pF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C Packaging : Bulk
Description
Product :
Diameter :
Peak Surge Current :
Surge Energy Rating :
Mounting :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Voltage Rating AC : 320 V
Voltage Rating DC : 420 V
Clamping Voltage : 840 V
Capacitance : 380 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationV14E320L2B
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts320Vrms
Maximum DC Volts420VDC
Current-Surge10kA
Package / CaseDisc 20mm
Varistor Voltage561V