V14E385L2T
Varistors 385Vrms 6kA 360pF 14mm Disc
product image
V14E385L2T Picture
SeekIC No. : 00706804 Detail
V14E385L2T: Varistors 385Vrms 6kA 360pF 14mm Disc
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V14E385L2T
Mfg:
Littelfuse
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Voltage Rating DC : 505 V Voltage Rating AC : 385 V
Clamping Voltage : 1.025 KV Peak Surge Current : 6 KA
Capacitance : 360 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Reel
Description
Product :
Diameter :
Surge Energy Rating :
Mounting :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Reel
Voltage Rating DC : 505 V
Voltage Rating AC : 385 V
Clamping Voltage : 1.025 KV
Peak Surge Current : 6 KA
Capacitance : 360 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationV14E385L2T
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts385Vrms
Maximum DC Volts505VDC
Current-Surge10kA
Package / CaseDisc 20mm
Varistor Voltage682V