V14MLA0805LNA
Varistors 10V 40A 270pF
product image
V14MLA0805LNA Picture
SeekIC No. : 00699424 Detail
V14MLA0805LNA: Varistors 10V 40A 270pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V14MLA0805LNA
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : MLV Voltage Rating DC : 14 V
Voltage Rating AC : 10 V Clamping Voltage : 32 V
Peak Surge Current : 40 A Surge Energy Rating : 0.1 J
Capacitance : 320 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Mounting : SMD/SMT Packaging : Bulk
Description
Diameter :
Packaging : Bulk
Product : MLV
Mounting : SMD/SMT
Surge Energy Rating : 0.1 J
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Voltage Rating DC : 14 V
Voltage Rating AC : 10 V
Capacitance : 320 pF
Clamping Voltage : 32 V
Peak Surge Current : 40 A
Parameters:
Technical/Catalog InformationV14MLA0805LNA
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts10VAC
Maximum DC Volts14VDC
Current-Surge40A
Package / Case0805 (2012 metric)
Varistor Voltage20.3V