V150LXR100
Varistors 150V 360pF
product image
V150LXR100 Picture
SeekIC No. : 00705600 Detail
V150LXR100: Varistors 150V 360pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V150LXR100
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~8
  • 8~10
Quick Details
Voltage Rating DC : 200 V Voltage Rating AC : 150 V
Clamping Voltage : 395 V Capacitance : 360 pF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C Packaging : Bulk
Description
Diameter :
Peak Surge Current :
Surge Energy Rating :
Product :
Mounting :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 395 V
Voltage Rating DC : 200 V
Voltage Rating AC : 150 V
Capacitance : 360 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationV150LXR100
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts150VAC