V151BA60
Varistors 150V 50kA 16000pF 60mm Disc
product image
V151BA60 Picture
SeekIC No. : 00701095 Detail
V151BA60: Varistors 150V 50kA 16000pF 60mm Disc
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V151BA60
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Voltage Rating DC : 200 V Voltage Rating AC : 150 V
Clamping Voltage : 400 V Peak Surge Current : 50 KA
Surge Energy Rating : 530 J Capacitance : 16000 pF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C Mounting : SMD/SMT
Packaging : Bulk
Description
Product :
Diameter :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Mounting : SMD/SMT
Voltage Rating DC : 200 V
Voltage Rating AC : 150 V
Peak Surge Current : 50 KA
Clamping Voltage : 400 V
Capacitance : 16000 pF
Surge Energy Rating : 530 J
Parameters:
Technical/Catalog InformationV151BA60
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts150VAC
Maximum DC Volts200VDC
Current-Surge50kA
Package / CaseChassis Mount
Varistor Voltage240V