V175LA20CP
Varistors 175V
product image
V175LA20CP Picture
SeekIC No. : 00699898 Detail
V175LA20CP: Varistors 175V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V175LA20CP
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 175 V
Voltage Rating AC : 175 V Clamping Voltage : 455 V
Diameter : 20 mm Peak Surge Current : 9 KA
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C Mounting : Radial
Surge Energy Rating :
Capacitance :
Mounting : Radial
Voltage Rating AC : 175 V
Clamping Voltage : 455 V
Diameter : 20 mm
Voltage Rating DC : 175 V
Peak Surge Current : 9 KA
Parameters:
Technical/Catalog InformationV175LA20CP
Maximum AC Volts175Vrms
Maximum DC Volts-
Current-Surge7kA
Package / CaseDisc 20mm
Varistor Voltage247V