V175LS20CP
Varistors RADIAL VARISTOR LEAD
product image
V175LS20CP Picture
SeekIC No. : 00704884 Detail
V175LS20CP: Varistors RADIAL VARISTOR LEAD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V175LS20CP
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating AC : 175 V
Clamping Voltage : 455 V Diameter : 20 mm
Peak Surge Current : 9 KA Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : Radial Packaging : Bulk
Description
Voltage Rating DC :
Surge Energy Rating :
Capacitance :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Product : MOV
Mounting : Radial
Voltage Rating AC : 175 V
Clamping Voltage : 455 V
Diameter : 20 mm
Peak Surge Current : 9 KA
Parameters:
Technical/Catalog InformationV175LS20CP
Maximum AC Volts175Vrms
Maximum DC Volts-
Current-Surge7kA
Package / CaseDisc 20mm
Varistor Voltage247V