V175LS2P
Varistors 175V 130pF
product image
V175LS2P Picture
SeekIC No. : 00704977 Detail
V175LS2P: Varistors 175V 130pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V175LS2P
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 225 V
Voltage Rating AC : 175 V Clamping Voltage : 455 V
Diameter : 7 mm Peak Surge Current : 1.2 KA
Capacitance : 130 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : Radial
Voltage Rating DC : 225 V
Voltage Rating AC : 175 V
Clamping Voltage : 455 V
Diameter : 7 mm
Peak Surge Current : 1.2 KA
Capacitance : 130 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationV175LS2P
Maximum AC Volts175Vrms
Maximum DC Volts225VDC
Current-Surge1.2kA
Package / CaseDisc 7mm
Varistor Voltage303V