V180ZA20
Varistors 110V 6500A 2400pF
product image
V180ZA20 Picture
SeekIC No. : 00699486 Detail
V180ZA20: Varistors 110V 6500A 2400pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V180ZA20
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 153 V
Voltage Rating AC : 115 V Clamping Voltage : 300 V
Diameter : 20 mm Peak Surge Current : 6.5 KA
Capacitance : 2400 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : Radial Packaging : Bulk
Description
Surge Energy Rating :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Product : MOV
Mounting : Radial
Diameter : 20 mm
Clamping Voltage : 300 V
Voltage Rating AC : 115 V
Peak Surge Current : 6.5 KA
Voltage Rating DC : 153 V
Capacitance : 2400 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationV180ZA20
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts115Vrms
Maximum DC Volts153VDC
Current-Surge6.5kA
Package / CaseDisc 20mm
Varistor Voltage180V