V18AUMLA1206NH
Varistors 23V Automotive
product image
V18AUMLA1206NH Picture
SeekIC No. : 00699681 Detail
V18AUMLA1206NH: Varistors 23V Automotive
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V18AUMLA1206NH
Quick Details
Voltage Rating DC : 18 V Clamping Voltage : 40 V
Surge Energy Rating : 1.5 J Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Mounting : SMD/SMT Packaging : Bulk
Description
Product :
Mounting : SMD/SMT
Voltage Rating DC : 18 V
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Surge Energy Rating : 1.5 J
Clamping Voltage : 40 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationV18AUMLA1206NH
Maximum AC Volts-
Maximum DC Volts18VDC
Current-Surge1.5A
Package / Case1206 (3216 metric)
Varistor Voltage32V