V18MLA0603NH
Varistors 14V 30A 125pF
product image
V18MLA0603NH Picture
SeekIC No. : 00700536 Detail
V18MLA0603NH: Varistors 14V 30A 125pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V18MLA0603NH
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : MLV Voltage Rating DC : 18 V
Voltage Rating AC : 14 V Clamping Voltage : 50 V
Peak Surge Current : 30 A Surge Energy Rating : 0.1 J
Capacitance : 120 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Mounting : SMD/SMT Packaging : Reel
Description
Diameter :
Product : MLV
Peak Surge Current : 30 A
Mounting : SMD/SMT
Packaging : Reel
Surge Energy Rating : 0.1 J
Voltage Rating DC : 18 V
Voltage Rating AC : 14 V
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Clamping Voltage : 50 V
Capacitance : 120 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationV18MLA0603NH
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts14VAC
Maximum DC Volts18VDC
Current-Surge30A
Package / Case0603 (1608 metric)
Varistor Voltage28V