V18MLE0402NR
Varistors MLV 18V 0402 STD MLE SERIES
product image
V18MLE0402NR Picture
SeekIC No. : 00699636 Detail
V18MLE0402NR: Varistors MLV 18V 0402 STD MLE SERIES
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V18MLE0402NR
Quick Details
Product : MLV Voltage Rating DC : 18 V
Clamping Voltage : 50 V Capacitance : 55 pF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Mounting : SMD/SMT
Packaging : Reel
Voltage Rating DC : 18 V
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Clamping Voltage : 50 V
Capacitance : 55 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationV18MLE0402NR
VendorLittelfuse Inc (VA)
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts-
Maximum DC Volts18VDC
Current-Surge-
Package / Case0402 (1005 metric)
Varistor Voltage28V