V18MLE0805H
Varistors 18V
product image
V18MLE0805H Picture
SeekIC No. : 00700602 Detail
V18MLE0805H: Varistors 18V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V18MLE0805H
Quick Details
Product : MLV Voltage Rating DC : 18 V
Clamping Voltage : 50 V Peak Surge Current : 150 A
Capacitance : 100 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Mounting : SMD/SMT Packaging : Reel
Description
Voltage Rating AC :
Diameter :
Surge Energy Rating :
Product : MLV
Mounting : SMD/SMT
Packaging : Reel
Voltage Rating DC : 18 V
Peak Surge Current : 150 A
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Capacitance : 100 pF
Clamping Voltage : 50 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationV18MLE0805H
VendorLittelfuse Inc (VA)
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts-
Maximum DC Volts18VDC
Current-Surge-
Package / Case0805 (2012 metric)
Varistor Voltage28V