V18RA8X2749
VARISTOR RA SERIES
product image
V18RA8X2749 Picture
SeekIC No. : 003007489 Detail
V18RA8X2749: VARISTOR RA SERIES
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V18RA8X2749
Quick Details
Series: RA Logic Family : 74V
Manufacturer: Littelfuse Inc Varistor Voltage: 18V
Current-Surge: 250A Number of Circuits: 1
Maximum AC Volts: 10VAC Maximum DC Volts: 14VDC
Energy: 0.80J
Description
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage: 18V
Manufacturer: Littelfuse Inc
Maximum AC Volts: 10VAC
Maximum DC Volts: 14VDC
Current-Surge: 250A