V18RA16X2749
VARISTOR RA SERIES
product image
V18RA16X2749 Picture
SeekIC No. : 003007494 Detail
V18RA16X2749: VARISTOR RA SERIES
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V18RA16X2749
Quick Details
Series: RA Logic Family : 74V
Manufacturer: Littelfuse Inc Varistor Voltage: 16V
Current-Surge: 1kA Number of Circuits: 1
Maximum AC Volts: 10VAC Maximum DC Volts: 14VDC
Energy: 3.5J
Description
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage: 16V
Manufacturer: Littelfuse Inc
Maximum AC Volts: 10VAC
Maximum DC Volts: 14VDC