V201HA32
Varistors INDUSTRIAL VARISTOR HIGH ENERGY PCB USE
product image
V201HA32 Picture
SeekIC No. : 00704600 Detail
V201HA32: Varistors INDUSTRIAL VARISTOR HIGH ENERGY PCB USE
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V201HA32
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~75
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 265 V
Voltage Rating AC : 200 V Clamping Voltage : 540 V
Diameter : 32 mm Peak Surge Current : 25 KA
Capacitance : 3180 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : SMD/SMT Packaging : Bulk
Description
Surge Energy Rating :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Mounting : SMD/SMT
Product : MOV
Peak Surge Current : 25 KA
Clamping Voltage : 540 V
Voltage Rating AC : 200 V
Diameter : 32 mm
Voltage Rating DC : 265 V
Capacitance : 3180 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationV201HA32
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts200Vrms
Maximum DC Volts265VDC
Current-Surge25kA
Package / CaseDisc 32mm with Screw Mounting
Varistor Voltage345V