V201HA40
Varistors INDUSTRIAL VARISTOR HIGH ENERGY PCB USE
product image
V201HA40 Picture
SeekIC No. : 00703880 Detail
V201HA40: Varistors INDUSTRIAL VARISTOR HIGH ENERGY PCB USE
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V201HA40
  • Qty
  • 0~87
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 265 V
Voltage Rating AC : 200 V Clamping Voltage : 533 V
Diameter : 40 mm Peak Surge Current : 40 KA
Capacitance : 6350 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : SMD/SMT Packaging : Bulk
Description
Surge Energy Rating :
Peak Surge Current : 40 KA
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Mounting : SMD/SMT
Product : MOV
Diameter : 40 mm
Voltage Rating AC : 200 V
Voltage Rating DC : 265 V
Clamping Voltage : 533 V
Capacitance : 6350 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationV201HA40
Maximum AC Volts200Vrms
Maximum DC Volts265VDC
Current-Surge40kA
Package / CaseDisc 40mm with Screw Mounting
Varistor Voltage345V