V20E130PL4B
RADIAL VARISTOR 20MM
product image
V20E130PL4B Picture
SeekIC No. : 003007544 Detail
V20E130PL4B: RADIAL VARISTOR 20MM
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V20E130PL4B
Quick Details
Series: Ultra MOV Manufacturer: Littelfuse Inc
Number of Bits : 5 Varistor Voltage: 226V
Current-Surge: 6.5kA Number of Circuits: 1
Maximum AC Volts: 130VAC Maximum DC Volts: 170VDC
Energy: 100J
Description
Number of Circuits: 1
Manufacturer: Littelfuse Inc
Maximum AC Volts: 130VAC
Maximum DC Volts: 170VDC
Current-Surge: 6.5kA
Package / Case: Disc 20mm
Series: Ultra MOV
Varistor Voltage: 226V