V20E150L1B7
Varistors 150Vrms 10kA 1600pF 20mm Disc
product image
V20E150L1B7 Picture
SeekIC No. : 00706667 Detail
V20E150L1B7: Varistors 150Vrms 10kA 1600pF 20mm Disc
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V20E150L1B7
Quick Details
Voltage Rating DC : 200 V Voltage Rating AC : 150 V
Clamping Voltage : 395 V Capacitance : 1600 pF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C Packaging : Bulk
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 395 V
Voltage Rating DC : 200 V
Voltage Rating AC : 150 V
Capacitance : 1600 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationV20E150L1B7
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts150Vrms
Maximum DC Volts200VDC
Current-Surge10kA
Package / CaseDisc 20mm
Varistor Voltage264V