V20E175L4B
Varistors 175Vrms 10kA 1400pF 20mm Disc
product image
V20E175L4B Picture
SeekIC No. : 00706608 Detail
V20E175L4B: Varistors 175Vrms 10kA 1400pF 20mm Disc
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V20E175L4B
Quick Details
Voltage Rating DC : 225 V Voltage Rating AC : 175 V
Clamping Voltage : 455 V Capacitance : 1400 pF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C Packaging : Bulk
Packaging : Bulk
Voltage Rating DC : 225 V
Voltage Rating AC : 175 V
Clamping Voltage : 455 V
Capacitance : 1400 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationV20E175L4B
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts175Vrms
Maximum DC Volts225VDC
Current-Surge10kA
Package / CaseDisc 20mm
Varistor Voltage297V