V20E275L2T
Varistors 275Vrms 10kA 900pF 20mm Disc
product image
V20E275L2T Picture
SeekIC No. : 00706468 Detail
V20E275L2T: Varistors 275Vrms 10kA 900pF 20mm Disc
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V20E275L2T
Quick Details
Voltage Rating DC : 350 V Voltage Rating AC : 275 V
Clamping Voltage : 710 V Capacitance : 900 pF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C Packaging : Reel
Diameter :
Peak Surge Current :
Packaging : Reel
Voltage Rating DC : 350 V
Voltage Rating AC : 275 V
Capacitance : 900 pF
Clamping Voltage : 710 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationV20E275L2T
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts275Vrms
Maximum DC Volts350VDC
Current-Surge10kA
Package / CaseDisc 20mm
Varistor Voltage473V