V20E300L4B1
Varistors 300Vrms 10kA 800pF 20mm Disc
product image
V20E300L4B1 Picture
SeekIC No. : 00706898 Detail
V20E300L4B1: Varistors 300Vrms 10kA 800pF 20mm Disc
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V20E300L4B1
Mfg:
Littelfuse
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Voltage Rating DC : 385 V Voltage Rating AC : 300 V
Clamping Voltage : 775 V Capacitance : 800 pF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C Packaging : Bulk
Description
Diameter :
Peak Surge Current :
Surge Energy Rating :
Product :
Mounting :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 775 V
Voltage Rating DC : 385 V
Voltage Rating AC : 300 V
Capacitance : 800 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationV20E300L4B1
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts300Vrms
Maximum DC Volts385VDC
Current-Surge10kA
Package / CaseDisc 20mm
Varistor Voltage517V