V20E300L4B7
Varistors 300Vrms 10kA 800pF 20mm Disc
product image
V20E300L4B7 Picture
SeekIC No. : 00706393 Detail
V20E300L4B7: Varistors 300Vrms 10kA 800pF 20mm Disc
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V20E300L4B7
Quick Details
Voltage Rating DC : 385 V Voltage Rating AC : 300 V
Clamping Voltage : 775 V Peak Surge Current : 100 A
Capacitance : 800 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 775 V
Peak Surge Current : 100 A
Voltage Rating DC : 385 V
Voltage Rating AC : 300 V
Capacitance : 800 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationV20E300L4B7
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts300Vrms
Maximum DC Volts385VDC
Current-Surge10kA
Package / CaseDisc 20mm
Varistor Voltage517V