V20E385L2T1
Varistors 385Vrms 10kA 700pF 20mm Disc
product image
V20E385L2T1 Picture
SeekIC No. : 00706887 Detail
V20E385L2T1: Varistors 385Vrms 10kA 700pF 20mm Disc
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V20E385L2T1
Quick Details
Voltage Rating DC : 505 V Voltage Rating AC : 385 V
Clamping Voltage : 1.025 KV Peak Surge Current : 100 A
Capacitance : 700 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Reel
Packaging : Reel
Peak Surge Current : 100 A
Voltage Rating DC : 505 V
Voltage Rating AC : 385 V
Clamping Voltage : 1.025 KV
Capacitance : 700 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationV20E385L2T1
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts385Vrms
Maximum DC Volts505VDC
Current-Surge10kA
Package / CaseDisc 20mm
Varistor Voltage682V