V20E510L2T7
Varistors 510Vrms 10kA 350pF 20mm Disc
product image
V20E510L2T7 Picture
SeekIC No. : 00705730 Detail
V20E510L2T7: Varistors 510Vrms 10kA 350pF 20mm Disc
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V20E510L2T7
Quick Details
Voltage Rating DC : 670 V Voltage Rating AC : 510 V
Clamping Voltage : 1.355 KV Capacitance : 350 pF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C Packaging : Reel
Packaging : Reel
Voltage Rating DC : 670 V
Voltage Rating AC : 510 V
Capacitance : 350 pF
Clamping Voltage : 1.355 KV
Parameters:
Technical/Catalog InformationV20E510L2T7
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts510Vrms
Maximum DC Volts670VDC
Current-Surge10kA
Package / CaseDisc 20mm
Varistor Voltage902V