V24A12C400A
Features: • DC input range: 18 - 36V• Input surge withstand: 50V for 100ms• DC output: 12V• Programmable output: 10 to 110%• Regulation: ±0.2% no load to full load• Efficiency: 85.5%• Maximum operating temperature: 100 at full load• Power density: 79...
product image
V24A12C400A Picture
SeekIC No. : 004539689 Detail
V24A12C400A: Features: • DC input range: 18 - 36V• Input surge withstand: 50V for 100ms• DC output: 12V• Programmable output: 10 to 110%• Regulation: ±0.2% no load to full load̶...
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V24A12C400A
  • Unit Price
  • Negotiable
Description
Features:
• DC input range: 18 - 36V
• Input surge withstand: 50V for 100ms
• DC output: 12V
• Programmable output: 10 to 110%
• Regulation: ±0.2% no load to full load
• Efficiency: 85.5%
• Maximum operating temperature: 100 at full load
• Power density: 79W/cubic inch
• Height above board: 0.43 in. (10,9 mm)