V24A28M400BL3
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W
product image
V24A28M400BL3 Picture
SeekIC No. : 003655329 Detail
V24A28M400BL3: CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V24A28M400BL3
Quick Details
Series: Maxi Manufacturer: Vicor Corporation
Type: Isolated Number of Outputs: 1
Voltage - Input (Min): 18V Voltage - Input (Max): 36V
Voltage - Output 1: 28V Voltage - Output 2: -
Voltage - Output 3: - SNR : 57 dB
Current - Output (Max): * Power (Watts) - Manufacture Series: 400W
Voltage - Isolation: * Features: *
Mounting Type: Through Hole Package / Case: Module
Size / Dimension: 4.60" L x 2.20" W x 0.62" H (116.8mm x 55.9mm x 15.7mm) Packaging: Bulk
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Features: *
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Input (Max): 36V
Voltage - Output 1: 28V
Package / Case: Module
Efficiency: *
Power (Watts) - Manufacture Series: 400W
Manufacturer: Vicor Corporation
Current - Output (Max): *
Series: Maxi
Size / Dimension: 4.60" L x 2.20" W x 0.62" H (116.8mm x 55.9mm x 15.7mm)