V24C12M50BL3
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W
product image
V24C12M50BL3 Picture
SeekIC No. : 003733106 Detail
V24C12M50BL3: CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V24C12M50BL3
Quick Details
Series: MICRO Manufacturer: Vicor Corporation
Type: Isolated Number of Outputs: 1
Voltage - Input (Min): 18V Voltage - Input (Max): 36V
Voltage - Output 1: 12V Voltage - Output 2: -
Voltage - Output 3: - SNR : 57 dB
Current - Output (Max): * Power (Watts) - Manufacture Series: 50W
Voltage - Isolation: * Features: *
Mounting Type: Through Hole Package / Case: Module
Size / Dimension: 2.28" L x 1.45" W x 0.62" H (57.9mm x 36.8mm x 15.7mm) Packaging: Bulk
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Voltage - Output 3: -
Voltage - Output 1: 12V
Features: *
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Input (Max): 36V
Power (Watts) - Manufacture Series: 50W
Current - Output (Max): *
Series: MICRO
Size / Dimension: 2.28" L x 1.45" W x 0.62" H (57.9mm x 36.8mm x 15.7mm)