V26MLA0805LNA
Varistors 26V 40A 115pF
product image
V26MLA0805LNA Picture
SeekIC No. : 00701700 Detail
V26MLA0805LNA: Varistors 26V 40A 115pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V26MLA0805LNA
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : MLV Packaging : Bulk
Description
Voltage Rating DC :
Voltage Rating AC :
Clamping Voltage :
Diameter :
Peak Surge Current :
Surge Energy Rating :
Capacitance :
Operating Temperature Range :
Mounting :
Packaging : Bulk
Product : MLV
Parameters:
Technical/Catalog InformationV26MLA0805LNA
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts20VAC
Maximum DC Volts26VDC
Current-Surge40A
Package / Case0805 (2012 metric)
Varistor Voltage38.5V