V26MLA0805WA
Varistors 26V 100A 190pF
product image
V26MLA0805WA Picture
SeekIC No. : 00701978 Detail
V26MLA0805WA: Varistors 26V 100A 190pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V26MLA0805WA
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : MLV Voltage Rating DC : 26 V
Capacitance : 220 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Bulk
Description
Voltage Rating AC :
Clamping Voltage :
Diameter :
Peak Surge Current :
Surge Energy Rating :
Mounting :
Packaging : Bulk
Product : MLV
Capacitance : 220 pF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Voltage Rating DC : 26 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationV26MLA0805WA
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts20VAC
Maximum DC Volts26VDC
Current-Surge100A
Package / Case0805 (2012 metric)
Varistor Voltage38.5V