V30MLA0603WH
Varistors 30V 30A 90pF
product image
V30MLA0603WH Picture
SeekIC No. : 00701656 Detail
V30MLA0603WH: Varistors 30V 30A 90pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V30MLA0603WH
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : MLV Voltage Rating DC : 30 V
Capacitance : 90 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Reel
Surge Energy Rating :
Mounting :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Product : MLV
Voltage Rating DC : 30 V
Packaging : Reel
Capacitance : 90 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationV30MLA0603WH
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts25VAC
Maximum DC Volts30VDC
Current-Surge30A
Package / Case0603 (1608 metric)
Varistor Voltage46V