V30MLA1210LA
Varistors 30V 220A 1760pF
product image
V30MLA1210LA Picture
SeekIC No. : 00704202 Detail
V30MLA1210LA: Varistors 30V 220A 1760pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V30MLA1210LA
Quick Details
Product : MLV Voltage Rating DC : 30 V
Voltage Rating AC : 25 V Clamping Voltage : 68 V
Peak Surge Current : 280 A Surge Energy Rating : 1.2 J
Capacitance : 1760 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Mounting : SMD/SMT Packaging : Bulk
Description
Diameter :
Packaging : Bulk
Product : MLV
Voltage Rating DC : 30 V
Mounting : SMD/SMT
Surge Energy Rating : 1.2 J
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Voltage Rating AC : 25 V
Peak Surge Current : 280 A
Clamping Voltage : 68 V
Capacitance : 1760 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationV30MLA1210LA
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts25VAC
Maximum DC Volts30VDC
Current-Surge220A
Package / Case1210 (3225 metric)
Varistor Voltage43V