V30MLA1210LWA
Varistors 30V 220A 1760pF
product image
V30MLA1210LWA Picture
SeekIC No. : 00704960 Detail
V30MLA1210LWA: Varistors 30V 220A 1760pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V30MLA1210LWA
Quick Details
Product : MLV Voltage Rating DC : 30 V
Capacitance : 1760 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Surge Energy Rating :
Mounting :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Product : MLV
Voltage Rating DC : 30 V
Capacitance : 1760 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationV30MLA1210LWA
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts25VAC
Maximum DC Volts30VDC
Current-Surge220A
Package / Case1210 (3225 metric)
Varistor Voltage43V