V320LA20CP
Varistors 320V
product image
V320LA20CP Picture
SeekIC No. : 00699675 Detail
V320LA20CP: Varistors 320V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V320LA20CP
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 320 V
Voltage Rating AC : 320 V Clamping Voltage : 850 V
Diameter : 14 mm Peak Surge Current : 6 KA
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C Mounting : Radial
Packaging : Bulk
Description
Surge Energy Rating :
Capacitance :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Voltage Rating DC : 320 V
Product : MOV
Diameter : 14 mm
Mounting : Radial
Voltage Rating AC : 320 V
Peak Surge Current : 6 KA
Clamping Voltage : 850 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationV320LA20CP
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts320Vrms
Maximum DC Volts-
Current-Surge5kA
Package / CaseDisc 20mm
Varistor Voltage462V