V320LA40BP
Varistors 320V 750pF
product image
V320LA40BP Picture
SeekIC No. : 00700412 Detail
V320LA40BP: Varistors 320V 750pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V320LA40BP
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 420 V
Voltage Rating AC : 320 V Clamping Voltage : 810 V
Diameter : 20 mm Peak Surge Current : 6.5 KA
Surge Energy Rating : 150 J Capacitance : 750 pF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C Mounting : Radial
Packaging : Bulk
Description
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Product : MOV
Mounting : Radial
Diameter : 20 mm
Voltage Rating AC : 320 V
Voltage Rating DC : 420 V
Peak Surge Current : 6.5 KA
Clamping Voltage : 810 V
Surge Energy Rating : 150 J
Capacitance : 750 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationV320LA40BP
Maximum AC Volts320Vrms
Maximum DC Volts420VDC
Current-Surge6.5kA
Package / CaseDisc 20mm
Varistor Voltage540V