V320LA40BX10
Varistors 320V 750pF w/10mm Lead Spacing
product image
V320LA40BX10 Picture
SeekIC No. : 00702889 Detail
V320LA40BX10: Varistors 320V 750pF w/10mm Lead Spacing
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V320LA40BX10
Quick Details
Voltage Rating DC : 420 V Voltage Rating AC : 320 V
Clamping Voltage : 810 V Capacitance : 750 pF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C Packaging : Reel
Description
Product :
Diameter :
Peak Surge Current :
Surge Energy Rating :
Mounting :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Reel
Voltage Rating AC : 320 V
Voltage Rating DC : 420 V
Clamping Voltage : 810 V
Capacitance : 750 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationV320LA40BX10
Maximum AC Volts320Vrms
Maximum DC Volts420VDC
Current-Surge6.5kA
Package / CaseDisc 20mm
Varistor Voltage540V