V320LT7P
Varistors 320V 65pF
product image
V320LT7P Picture
SeekIC No. : 00704329 Detail
V320LT7P: Varistors 320V 65pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V320LT7P
Mfg:
Littelfuse
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 420 V
Voltage Rating AC : 320 V Clamping Voltage : 850 V
Diameter : 7 mm Peak Surge Current : 1.2 KA
Capacitance : 65 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : Radial Packaging : Reel
Description
Surge Energy Rating :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Reel
Product : MOV
Mounting : Radial
Voltage Rating AC : 320 V
Voltage Rating DC : 420 V
Capacitance : 65 pF
Diameter : 7 mm
Peak Surge Current : 1.2 KA
Clamping Voltage : 850 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationV320LT7P
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts320Vrms
Maximum DC Volts420VDC
Current-Surge1.2kA
Package / CaseDisc 7mm
Varistor Voltage565V