V33MLA1206H
Varistors 33V 180A 500pF
product image
V33MLA1206H Picture
SeekIC No. : 00699801 Detail
V33MLA1206H: Varistors 33V 180A 500pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V33MLA1206H
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : MLV Voltage Rating DC : 33 V
Voltage Rating AC : 26 V Clamping Voltage : 75 V
Peak Surge Current : 180 A Surge Energy Rating : 0.8 J
Capacitance : 640 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Mounting : SMD/SMT Packaging : Reel
Description
Diameter :
Product : MLV
Mounting : SMD/SMT
Packaging : Reel
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Peak Surge Current : 180 A
Surge Energy Rating : 0.8 J
Capacitance : 640 pF
Voltage Rating DC : 33 V
Voltage Rating AC : 26 V
Clamping Voltage : 75 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationV33MLA1206H
VendorLittelfuse Inc (VA)
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts26VAC
Maximum DC Volts33VDC
Current-Surge180A
Package / Case1206 (3216 metric)
Varistor Voltage49V