V33MLA1206NT
Varistors 33V 180A 500pF
product image
V33MLA1206NT Picture
SeekIC No. : 00704358 Detail
V33MLA1206NT: Varistors 33V 180A 500pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V33MLA1206NT
Quick Details
Product : MLV Voltage Rating DC : 33 V
Capacitance : 640 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Surge Energy Rating :
Mounting :
Product : MLV
Packaging : Reel
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Capacitance : 640 pF
Voltage Rating DC : 33 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationV33MLA1206NT
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts26VAC
Maximum DC Volts33VDC
Current-Surge180A
Package / Case1206 (3216 metric)
Varistor Voltage49V