V35100C-E3/45
DIODE SCHTKY DL 35A 100V TO220AB
product image
V35100C-E3/45 Picture
SeekIC No. : 003426648 Detail
V35100C-E3/45: DIODE SCHTKY DL 35A 100V TO220AB
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V35100C-E3/45
Quick Details
Series: - Manufacturer: Vishay General Semiconductor
Gain : 15 dB Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: -
Current - Reverse Leakage @ Vr: - Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 35A
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100V Reverse Recovery Time (trr): -
Diode Type: Schottky Speed: Fast Recovery = 200mA (Io)
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode Mounting Type: Through Hole
Package / Case: TO-220-3 Supplier Device Package: TO-220AB
Description
Series: -
Speed: Fast Recovery = 200mA (Io)
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Diode Type: Schottky
Manufacturer: Vishay General Semiconductor
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100V
Reverse Recovery Time (trr): -
Mounting Type: Through Hole
Package / Case: TO-220-3
Supplier Device Package: TO-220AB
Packaging: Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 35A