V351HA32
Varistors INDUSTRIAL VARISTOR HIGH ENERGY PCB USE
product image
V351HA32 Picture
SeekIC No. : 00704193 Detail
V351HA32: Varistors INDUSTRIAL VARISTOR HIGH ENERGY PCB USE
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V351HA32
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~89
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 460 V
Voltage Rating AC : 350 V Clamping Voltage : 910 V
Diameter : 35.5 mm Peak Surge Current : 25 KA
Capacitance : 1800 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : SMD/SMT Packaging : Bulk
Description
Surge Energy Rating :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Mounting : SMD/SMT
Product : MOV
Capacitance : 1800 pF
Peak Surge Current : 25 KA
Voltage Rating AC : 350 V
Clamping Voltage : 910 V
Voltage Rating DC : 460 V
Diameter : 35.5 mm
Parameters:
Technical/Catalog InformationV351HA32
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts350Vrms
Maximum DC Volts460VDC
Current-Surge25kA
Package / CaseDisc 32mm with Screw Mounting
Varistor Voltage604V