V39ZA20P
Varistors 25V 2kA 12000pF
product image
V39ZA20P Picture
SeekIC No. : 00699816 Detail
V39ZA20P: Varistors 25V 2kA 12000pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V39ZA20P
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 31 V
Voltage Rating AC : 25 V Clamping Voltage : 76 V
Diameter : 20 mm Peak Surge Current : 2 KA
Surge Energy Rating : 20 J Capacitance : 12000 pF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C Mounting : Radial
Packaging : Bulk
Description
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Product : MOV
Mounting : Radial
Diameter : 20 mm
Voltage Rating AC : 25 V
Voltage Rating DC : 31 V
Surge Energy Rating : 20 J
Peak Surge Current : 2 KA
Capacitance : 12000 pF
Clamping Voltage : 76 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationV39ZA20P
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts25Vrms
Maximum DC Volts31VDC
Current-Surge2kA
Package / CaseDisc 20mm
Varistor Voltage39V